שתלים דנטאליים

שתל דנטלי הוא אולי הרכיב החשוב ביותר לביצוע השתלת שיניים קבועה, ומאפשרת להשתחרר משיקום נשלף (שיניים תותבות באופן שלם או חלקי).

שתל דנטאלי מוברג לתוך העצם האלבאולרית (alveolar bone) ומשמש תחליף עבור שורש השן הנאחז בעצם זו. העצם האלבאולרית היא עצם "תפקודית", כלומר "קשובה" להימצאות שן. עם בקיעת השן הראשונה אצל תינוקות מתחילה להיבנות העצם ובזמן איבוד שן היא נספגת.

כאשר מחדירים שתלים דנטליים לעצם, העצם ממשיכה להתקיים ולתפקד בפה כאילו הייתה שם שן טבעית.על כן, איכות החומר ממנו עשוי השתל, צורתו וזווית ההחדרה שלו הם מהותיים להצלחת הטיפול.

אנו במרפאת רפאל מקפידים על שימוש בשתלי טיטניום מיוחדים שפיתחה חברת נובל ביוקר (Nobel Biocare) הבינלאומית ובשתלים של חברת אלפא שנרכשה על ידי נובל ביוקר העומדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר. השתלים הדנטליים עשויים מחומר ביוקומפטיבילי - המותאם מבחינה ביולוגית לרקמות בגוף, אשר צורתו הגיאומטרית הבורגית מקנה לו שטח פנים גדול והצמדות טובה יותר של תאים בוני עצם סביב השתל. מכאן הצלחת ההשתלה.

על גבי השתלים המוברגים לעצם מורכבים חלקי השיקום המהווים חלק ממערכת השיניים החדשה בפי המטופל. היכולת לבצע את הרכבה של מערכת שיניים קבועה ויציבה בתוך שלוש שעות בלבד מרגע החדרת השתלים מכונה "העמסה מיידית" – מושג שיצר מהפכה ברפואה הדנטאלית בעולם. השיקום יכול להיות של שן בודד או שיקום הפה כולו ע"י מערכות שיניים שלמות בכל הפה, כפי שמתבצע בשיטת All on 4.


אילו סוגי שתלים דנטליים קיימים? מה היא הדרך הטובה ביותר על מנת לבנות מערכת שיניים חדשה ואיכותית? איך בוחרים את מרפאת השיניים שלכם לטובת התאמת שתלים דנטאליים?

יום אחד זה יקרה, כנראה כל אחד יבוא היום בו הוא יצטרך לבנות מערכת שיניים טובה ואיכותית על מנת להמשיך לתפקד בצורה טובה. כאמור מערכת שיניים אינה אחראית רק על טחינת המזון אותו אנו מכניסים לפה, מערכת שיניים בריאה משפיעה השפעה מכרעת על כל מבנה הפנים, החל מרמת הטעמים שנחוש דרך יכולת הדיבור שמשתנה עם מערכת שיניים קלוקלת ועוד.

לאותם שתלים דנטליים מחיר מסוים על כך אין וויכוח אולם אין ספק כי הטכנולוגיה המתקדמת של שנות האלפיים מאפשרת כיום תוצאות מעולות של מערכות שיניים מלאכותיות הקרובות ביותר לשיניים המקוריות, על כן לאותם שתלים דנטליים מחיר משתלם בסופו של דבר.

סוגי שתלים דנטליים אשר יבחרו להיות מותקנים בפה של המטופל יקבעו על ידי המטופל יחד עם הרופא המומחה אשר יסביר על המשמעויות של כל סוג וסוג. כמו כן יקבל המטופל הסבר מפורט לגבי התהליך של השתלת אותם שתלים דנטאליים.

לאותם שתלים דנטליים מחירים לכאן ולכאן ועל כן בבחירת מרפאת השיניים שלכם חשוב להקפיד על בניית מערכת שתלים דנטלייםמחירים אטרקטיביים והוגנים. מעבר לכך חשוב מאוד להבין כי בניית מערכת שיניים חדשה מצריכה ניסיון רב וידע.

רוצים להשתיל שיניים? איך בוחרים את המרפאה שלכם למען שתלים דנטאליים?
ממש כמו בכל מקצוע אחר, כך גם ברפואת שיניים ישנם הרבה מאוד תחומים אשר לכל אחד מהן יש למצוא את רופא השיניים המקצועי היותר. זאת מומלץ לעשות על ידי סקר שוק ושביעות רצון הלקוחות המרוצים של אותה מרפאת שיניים. איכות מרפאת השיניים נמדדת הן ביכולות המקצועיות של הצוות הרפואי והן ביכולות לספק שירות אישי איכותי.

שתלים דנטאליים רק אצל ד"ר רפאל
ד"ר רפאל מפעיל מרפאות שינים בבני ברק ובתל אביב בפועלות שנים רבות בשיטות טיפול מתקדמות ביותר ונותנות מענה לכל סוגי הטיפולים עם התמחות מיוחדת לטיפולי שתלים דנטאליים. הקפדה על שירות אישי ומקצועי כאחד.