1. שיטת ALL ON 4
שיטת all on 4 לשתלים דנטליים בכל הפה חוסכת השתלות עצם והרמות סינוס.

2. מניעת מחלות חניכיים
מאז הופעתם של מערכות השתלים בעולם הופיעה מחלת חניכיים חדשה בשם הפרינפלנטיטיס דלקת חניכיים סביב צוואר השתל במספר
    לא מבוטל מכלל כל השתלים, דבר זה נמנע בשיטת אול און פור.

3. במערכת all on 4 האחוזים לפריאינפלנטיטיס הם אפסיים והסיבות לכך הם:
• בשתל רגיל הכתר נכנס לתוך החניכיים והמרווח שהוא יוצר יכול להיות בנקל בית גידול לחיידקים.
• כתר רגיל מחובר למבנה שנמצא על השתל. בהדבקה השאריות של הדבק משתרבבות לחניכיים ומשאירות מרווח ככה שהחניכיים לא מצליחות להיצמד לשתל כמעין יצירת אבנית תת חניכית והשלב הבא הוא פשוט יצירת כיס בחניכיים - יצירת בית גידול לחיידקים וכמובן דלקת חניכיים סביב צוואר השתל המכונה פריאינפלנטיטיס.

מה שאין כן בשיטת all on 4 משתי סיבות:
• המערכת מגיעה על חניכית ולא תת חניכית.
• המערכת מוברגת ולא מודבקת
 
3. מערכת מוברגת
היתרון העצום של מערכת מוברגת חוץ מהיתרונות שמניתי קודם לכן, היא האפשרות להוצאת מערכת השיניים ע"י רופא השיניים בכל שלב בחיים וכדאי גם לציין שבמרפאתי המטופל מקבל 2 מערכות שיניים קבועות האחת מערכת קבועה ראשונית ואחרי 3-6 חודשים מערכת קבועה שניה, והסיבה לכך היא שמאחר ואחרי החדרת השתלים החניכיים מתחילות לעבור תהליך של התכווצות, תהליך זה יכול לגרום לחדירת מזון מתחת לכתרים ולכן אחרי 3 חודשים בלסת התחתונה ו6 חודשים בלסת העליונה המטופל מקבל סט כתרים נוסף המותאם לחניכיים העכשוויות והסט הראשוני של הכתרים נשאר כמכלול חלופי ובמידה ותהיה אי פעם בעיה בסט השני תמיד הוא יהיה ניתן לפירוק ע"י רופא השיניים בינתיים הרופא יבריג את הסט הראשוני (הרזרבי) הסט השני ישלח לתיקון במעבדה וישלח חזרה למטופל להרכבה ע"י רופא השיניים תוך 24 שעות.

צריך לציין שהמטופל מקבל אחריות של 5 שנים על הכתרים וגם אחרי 5 שנים במידה ויהיה צורך בטיפול בסט השיניים השני המטופל יצטרך להתמודד עם עלויות נמוכות שנעות בין 200-400 ₪/
במערכת הרגילות המודבקות במידה ותהיה בעיה עם הכתרים רוב הסיכויים שהרופא יצטרך לפרק לגמרי את הכתרים וליצור מערכת כתרים חדשה על חשבון המטופל, פירוק מערכת מודבקת מצריכה פירוק אגרסיבי בין אם זה ע"י חולץ בנתינת מכות חזקות על הכתרים ואפילו לחיתוך הכתרים.

4. רמת אסטטיקה גבוהה
בשיטת ה all on 4 יתרון נוסף של רמת אסטטיקה מאוד גבוהה ביצירת מערכת השיניים השניה המטופל יחד עם הרופא יכולים לתכנן את הצורה והגודל לפי בקשת המתרפא ע"י מדגם שמייצרת המעבדה ורק לאחר שהמטופל נותן אישור סופי הכתרים ינתנו לגמירה.
כדאי גם להוסיף שבשיטות הרגילות קשה מאוד לתת תמיכה לשפה ורוב הפעמים מה שקורה זה שהמטופלים סיימו את כל התהליך אך עדיין השפה רפויה וזה נותן מראה של אדם מבוגר עם קמטים מה שאין כן בשיטת ה all on 4 יש תמיד דאגה לשפה, לגובה הפנים ולעוד פרמטרים מאוד חשובים על מנת לתת למתרפא מראה יותר צעיר וכמובן יותר יפה.

5. עלויות
מה שהיה מקובל עד לא מזמן שאת שיטת all on 4 היו מבצעים רק לאנשים עשירים מכיוון שמדובר כאן במערכת מאוד יקרה עם רמת טכנאות גבוהה מהרגיל. התחרות הגבוהה והמצב הפיננסי הכללי בארץ גרם לירידה משמעותית במחירי ה all on 4 וצריך גם לציין שיש גם חיסכון של עלויות של תוספי עצם וחיסכון אדיר של זמן.
שיטת ה- all on 4 מתחילה ומסתיימת ביום אחד.

המחיר הוא פחות ב30 אחוז מהטיפולים הקונבנצינלים
 וב- 50 אחוז פחות ממה שהיה מקובל בעבר בארץ באירופה ובארצות הברית.

 6. אורך השתל, ומה הוא שתל מוטה.
בכל שנה יש בכל שתל איבוד של כמה מיקרונים מאחיזת העצם שבו ולכן יש חשיבות רבה לאורך חייו של השתל ושל קיומו במבנה העצם. בשיטת all on 4 ישנו תכנון קפדני לפני החדרת השתל לתפוס את מירב אורך העצם על מנת להחדיר שתל ארוך ככל שניתן וזו גם אחת הסיבות שהשתלים מוטים עד 45 מעלות וזו בכדי להרוויח את מירב תמיכת העצם.
 מאחר וכבר הזכרתי את השתל המוטה כדאי לציין עוד יתרון בשתל מוטה והוא התמיכה של העצם מלבד כמות העצם. תדמינו לעצמכם לדוגמא אם נרצה לקבוע עמוד שמוחדר לתוך האדמה בצורה ורטיקאלית (ישרה) היציבות שלו תהיה יותר חלשה מעמוד שמוחדר בצורה אלכסונית לתוך האדמה.
צריך לקחת בחשבון שרוב העומס שמוטל על מערכת שתלים לכל לסת הם שני השתלים הקיצוניים (האחרונים) משני הכיוונים ז"א שלשאר השתלים במרכז הלסת אין תפקיד בעומס אחיזת מערכת הכתרים ולכן במידה והשתלים הקיצוניים (האחרונים) יהיו קצרים עמידותם תהיה לטווח יותר קצר של שנים בפה.

 7. העמסה מיידית ויתרונות הגשר המוברג
מה שהיה מקובל עד לפני מספר שנים שבמידה ויש צורך לשקם לסת שלמה ע"י שתלים, השתלים היו נקברים תחת החניכיים למשך מספר חודשים המטופל היה משוקם זמנית ע"י תותבת נשלפת. מה שתפס טרנד בשנים האחרונות הוא המונח המפורסם של "העמסה מיידית" שפירושו יצירת גשר זמני והתאמתו למיבנים שעל השתלים מיד לאחר החדרת השתלים, הגשר כמובן מודבק והדעה הרווחת אומרת שהעמסה נכונה על שתלים יוצרת בנית עצם יותר חזקה סביב השתל. רק צריך לקחת בחשבון שגשר מודבק הוא לא מספיק יציב וזה אומר שהעמסה היא לא נכונה דיו שגורמת לניידות של השתלים הקיצוניים (האחרונים) ולפעמים גם לנידות של השתלים המרכזיים. מה שאין כן במערכות מוברגות כגון ה all on 4 אין כל אפשרות לניידות של השתלים מכיוון שהם כולם מחוברים כמקשה אחת ללא אפשרות של ניידות, ממציאי השיטה יצרו גם מאין טרפז כוחות (מלבד זה שהם מוברגים ומחוברים כמקשה אחת) וזה אומר יצירת "שולחן עבודה" (נקרא לזה כך להמחשה) שבנוי בקונסטרוקצית טרפז שלכל צד שתרצה להטות אותו ישנה התנגדות של הצד השני המקביל לו.


8. רק 60% הצלחה להגבהת רכסים באזורים אחוריים בלסת תחתונה.
האזורים האחוריים בלסת התחתונה מחוסרת השיניים עומדת על כמות עצם מינימאלית שלא מקנה אפשרות להחדרת שתלים בד"כ.ניסיון להגבהת רכסים (תוספת עצם) באזורים האחוריים בלסת תחתונה עומדת על בין 50%-60% הצלחה ועוד המתנה של 9 חודשים לידיעת ההצלחה. ולכן האלטרנטיבה שעומדת בידי הרופא המטפל במקרים כאלה היא תותבת על בין 2-4 שתלים בחלק הקדמי של הלסת ליציבותה של התותבת לעומת זאת שיטת ה all on 4 היא השיטה היחידה שיכולה לאפשר למטופלים מחוסרי עצם בחלק האחורי של הלסת התחתונה לשיקום קבוע של כתרים שממלאת מקום עד לסוף הלסת במתן של 14 כתרים קבועים.

תותבת על שתלים זה לא פתרון אידיאלי כמובן ללא איכות חיים מירבית מאחר וצריך תמיד להוציא ולשטוף את התותבת משיירי מזון, ישנם לחצים מכאיבים שנוצרים על החניכים ועוד פרט חשוב שהוצאת התותבת והחדרתו גורמת לזעזוע של השתלים אובדן עצם ותכלית של עד 5 שנים לשתלים עצמם.

שיטת הall on 4 מסתמכת על פרוטוקול מסודר כבר למעלה מ20 שנה אל תתפתו לחיקויים. בקשו מהרופא שלכם תעודת מוסמך מה – MALO CLINIC.